W naszej świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Kobiet w radosnej i przyjaznej atmosferze. Spotkanie rozpoczęliśmy od pogadanki w kręgu na temat tego święta oraz roli kobiet w naszym życiu. Dziewczynki opowiadały również o swoich „supermocach”, dzieląc się tym, w czym są dobre i co sprawia, że czują się wyjątkowe.
Następnie obejrzeliśmy krótki film edukacyjny o znanych kobietach, które swoją pracą i odwagą zapisały się w historii. Była to świetna okazja do rozmowy o marzeniach, pasjach i możliwościach, jakie ma każdy z nas.
Podczas zajęć nie zabrakło także gier i zabaw kreatywnych. Dzieci rozwiązywały wykreślanki, zagadki oraz odpowiadały na pytania. Zastanawialiśmy się jakie upominki można podarować kobietom z okazji ich święta oraz co znajduje się w damskiej torebce?
Na zakończenie odbyło się nasze świetlicowe, już tradycyjne wyzwanie – zjedzenie cytryny i jednoczesne powiedzenie zdania: „Stół z powyłamywanymi nogami”. Nasze dziewczęta poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie z uśmiechem na ustach.
Nie zabrakło także tradycyjnego, muzycznego koncertu życzeń oraz wspólnych zabaw ruchowych. To był dzień pełen uśmiechu, dobrej zabawy i miłych chwil. Dzieci były szczęśliwe i pełne pozytywnej energii.
Nauczyciele świetlicy:
Maria Inez Witek
Grażyna Łubniewska
Małgorzata Piersiak
Marta Świtała-Vesa








